Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
31 Niedziela Zwykła – 5 listopada 2017 r.

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Trwamy w atmosferze listopadowej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy, że modląc się za zmarłych spłacamy względem nich dług wdzięczności za dobro, które po nich pozostało.

 2. W oktawie modlitw za zmarłych Msze św. są codziennie w Szlachtowej o godz. 1700 i w Jaworkach o godz. 1800, a pozostałe dni listopada – od czwartku włącznie – co drugi dzień, tak jak w ciągu roku.

Przez cały listopad w dni powszednie odmawiamy różaniec z wypominkami 30 min przed Mszą św. Wypominki roczne, są w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.

 1. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Zakończenie Oktawy modlitw za zmarłych;
 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W czwartek:

 • Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

W sobotę:

 • Święto św. Marcina z Tours, biskupa;
 • Narodowe Święto Rocznicy Odzyskania Niepodległości;
 1. Próba scholi w Szlachtowej we wtorek o godz. 2000 na plebani.

 2. W piątek do Szlachtowej na różaniec z wypominkami o godz. 1630 i później Mszę św. zapraszam Kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gim. wraz z rodzicem.

 3. Za tydzień z racji 2 niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze w parafii. Przy tej okazji informuję, że w najbliższy wtorek będzie w parafii Komisja z Urzędu Ochrony Zabytków dokonująca odbioru wykonanych prac przy ikonostasie w Szlachtowej – nasz wkład własny do wykonanych w tym roku prac wynosi 7200zł.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie p. Marii i Jana Hamerskich.

 5. Jeszcze tylko dzisiaj można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, m.in. o tym, że dobra chrześcijańska modlitwa nie musi być tylko prośbą o coś, ale też prośbą przeciwko czemuś. Dla dzieci jest Mały Gość oraz nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka, a dla młodzieży Miłujcie się.