Ogłoszenia duszpasterskie
27 Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r. – Dzień Papieski

 1. Dzisiejszy Dzień Papieski wzywa nas do ciągłego zapoznawania się z nauką Ojca Świętego i kroczeniem drogą wskazywaną nam przez naszego Wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym;

W sobotę:

 • Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela;
 1. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są:
 • w Szlachtowej od poniedziałku do piątku o godz. 1700 Msza św. i po niej różaniec;
 • w Jaworkach od poniedziałku do piątku o godz. 1800 Różaniec i po nim Msza św., a w sobotę o godz. 1700 Różaniec i Msza św. z liturgią niedzielną.

Każdego dnia za pobożną modlitwę przynajmniej 1 częścią różańca z wypowiedzeniem przed każdym dziesiątkiem nazwy tajemnicy i krótkie jej rozważanie, można zyskać odpust zupełny.

 1. Próba chóru we wtorek o godz. 2000 na plebani.

 2. Dzieci z kl. 3 SP przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. i różaniec w środę na godz. 1700 do Szlachtowej.

 3. Uczniów kl. 3 gim. z rodzicem zapraszam na Różaniec i Mszę św. w piątek na g. 1800 do Jaworek.

 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Dziękuje również 2 rodzinom za złożone ofiary na fundusz organistowski.

 5. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 6. Dzisiaj po południu o godz. 1500 przy Szałasie Papieskim w Szlachtowej będziemy odmawiać różaniec. Zapraszam Członków Róż Różańcowych oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Jeśli pogoda pozwoli po różańcu zasiądziemy przy ognisku. Członków Rady Parafialnej zapraszam później na plebanię na podsumowanie kończącej się kadencji Rady.
 7. W czwartek 12 października będzie zbiórka elektroodpadów. Zużyty sprzęt AGD można przywozić na parking przy kościele do godz. 1200.
 8. W dniu 15 października 2017r. odbędą się wybory do nowych Rad Parafialnych. Ze Szlachtowej zostało zgłoszone 6 osób jako kandydaci do rady. Pani Anna Rekowska ze względu na różne osobiste przeszkody dziękuje za zaufanie, ale rezygnuje z kandydowania. Dzisiaj od ministrantów można odebrać kartki do głosowania z nazwiskami kandydatów: Dorula Zofia, Fryźlewicz Michał, Kamaszewska Kazimiera, , Surowiec Piotr, Zabrzeska Anna. Na otrzymanych dzisiaj kartkach zaznaczamy 2 osoby, na które oddajemy swój głos i te karteczki wrzucimy do urny w niedzielę za tydzień – 15 października. Komisja licząca głosy to: Ks. Proboszcz, Jolanta Salamon, Andrzej Koza.
 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Teresie Pietrzak.

 10. W zakrystii są już do nabycia kalendarze rolników – cena 25 zł.

 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym, co robić gdy dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła… Dla dzieci są nowe numery Małego Gościa, Promyczka Dobra, Małego Promyczka i Miłujcie się.

Ogłoszenia:

 • Centrum Kształcenie i Wychowania OHP w Szczawnicy zaprasza do udziału w szkoleniach (kursy językowe, prawo jazdy itp.) młodzież bierną zawodowo w wieku od 18-24 r.ż. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.