Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

20 Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

 1. W naszych modlitwach polecajmy sprawę trzeźwości naszego narodu oraz wszystkich uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W sobotę:

 • Uroczystość NMP Częstochowskiej;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 700, w czwartek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W piątek uczestnicy XXXV PPT na Jasną Górę dotrą do celu. Transmisja z wejścia grup w radio RDN Małopolska od godz. 14 a Mszy św. o godz. 17.
 2. 29 lipca w Sromowcach Niżnych na skutek pożaru ucierpiały 3 rodziny tracąc wiele z dorobku swego życia. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy pomóc tym rodzinom składając ofiarę do puszek.

 3. Za tydzień w niedzielę – zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wichurze w północnej Polsce.

 4. W ostatnią niedzielę wakacji 27 sierpnia chcemy zorganizować Parafiadę – zabawę dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Jeśli tylko nie będzie padać, zapraszam wszystkich parafian, całymi rodzinami na godz. 16.00 na teren plebańskiego ogrodu. Parafiada przebiega pod hasłem „parafia dla parafian”, wszystkie atrakcje zapewnia parafia. Już teraz dziękuje za zaangażowanie w organizację Członkom Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek, Kole Gospodyń, Radzie Parafialnej, Paniom Sołtys. Gdyby ktoś jeszcze chciał się włączyć to każde pomocne ręce będą mile widziane. Liczę na pomoc w zapewnieniu ciast. Będą konkursy, gry, zabawy, bigos, kiełbasa z ogniska itp. Zakończenie planowane jest na godz. 22-23. Sąsiadów proszę o wyrozumiałość i również zapraszam do zabawy. DJ-em i wodzirejem prowadzącym konkursy i zabawy będzie p. Zdzisław Salis.

 5. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks. Maciej Knapik z dniem 1 września br. zostaje skierowany do pracy w parafii w Siemiechowie. W niedzielę za tydzień będziemy chcieć złożyć mu podziękowanie za miniony rok pracy w naszej wspólnocie. Do naszej parafii zostaje skierowany ks. Marian Kuk.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Ewie i Henrykowi Kulig.

 7. Panu Janowi Kozielec dziękuję za pomoc przy naprawie instalacji kanalizacyjnej.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o duchowej adopcji dziecka poczętego oraz jak Bolesław Prus szukał Boga.
 9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: † Kazimierz Macanowicz zam. przy ul. Lipowej oraz † Andrzej Wyrostek, zam. przy ul. Kąty.

Ogłoszenie:
Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek organizuje wycieczkę do Zatoru dla dzieci z Jaworek – klasy od zerówki do  III gimnazjum.  Koszt wycieczki 30 zł
Wyjazd  30 sierpnia godz. 7, (zbiórka koło Bacówki). Liczba miejsc ograniczona.
 Zapisy u pań:
Uli Dulak tel.  600 162 761
Alicji Cygler  tel.  608 374 306