Ogłoszenia duszpasterskie
19 Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

 1. W miesiącu sierpniu – polecajmy w naszych modlitwach sprawę trzeźwości naszego narodu oraz wszystkich udających się na szlak pielgrzymi na Jasną Górę.

 2. Dzisiaj o godz. 2000 w kościele w Jaworkach będzie jedyny klasyczny koncert orkiestry AUKSO w Pieninach. Jest to jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce pod dyrekcją Marka Mosia. Orkiestra wystąpi wraz ze znakomitym tenorem młodego pokolenia – Karolem Kozłowskim. Wstęp wolny. Przed koncertem do nabycia będą atrakcyjne wydawnictwa.

 3. W liturgii tygodnia:

We wtorek:

 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę czyli w Szlachtowej o godz. 700 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900. Podczas każdej mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa się ziół i kwiatów.

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach w czwartek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W miniony piątek nasza rodaczka z Jaworek – Jadwiga Barnowska złożyła śluby wieczyste w klasztorze klauzurowym Sióstr Klarysek w Starym Sączu. Jej imię zakonne to Franciszka. Dziękuję wszystkim osobom, które udały się z nami na tę uroczystość. Pamiętajmy o s. Franciszce w codziennych modlitwach. Prośmy również o nowe powołania do służby Panu Bogu w kapłaństwie lub życiu zakonnym.
 2. W czwartek wyruszy XXXV PPT na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie będzie o godz. 600 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Transmisja w Radiu RDN Małopolska. Łączmy się duchowo z Pielgrzymami. Spotkanie przedpielgrzymkowe dzisiaj w Krościenku o godz. 1400.

 3. Za tydzień w niedzielę – składka na Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.

 4. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze w parafii. Obecnie kończymy malowanie dachu domu parafialnego w Jaworkach. Mimo kilka razy ponawianej prośby, z parafii poza jedną osobą nikt się nie zainteresował tą sprawą i trzeba było nająć pracowników z zewnątrz.
  W sobotę miały miejsce 2 awarie – jedna w instalacji geotermalnej w Jaworkach i została zalana zakrystia. W poniedziałek będzie serwis i dopiero dowiemy się przyczyn i kosztów naprawy. Druga awaria – kanalizacji, kolejny raz została zalana łazienka w Szlachtowej, która jest udostępniana publicznie w czasie nabożeństw. W środę będziemy odkopywać instalacje i dokonywać naprawy.
  Trwa ostatni etap prac renowacyjnych ikonostasu w Szlachtowej. Powoli też musimy przygotowywać się do zimy i zakupić opał do Szlachtowej. Przed zimą chciałbym również dokonać naprawy elewacji kościoła w Jaworkach – mam nadzieję, że się to uda i firma z którą się na te prace umawiałem nie zawiedzie.
  We wrześniu powinny ruszyć prace adaptacyjne budynku parafialnego, aby mógł służyć jako dom pobytu dziennego dla Seniorów. Po Siostrach Oblatkach pozostało tam trochę mebli i innych przedmiotów. Gdyby ktoś był nimi zainteresowany, to proszę o kontakt. Inaczej będziemy musieć je wyrzucić.

 5. W ostatnią niedzielę wakacji 27 sierpnia chcemy zorganizować Parafiadę – zabawę dla dzieci i całych rodzin. Czynimy przygotowania – podobnie jak rok temu pragnę, aby impreza przebiegała pod hasłem „parafia dla parafian”, więc wszystkie atrakcje zapewnia parafia. Jednak gdyby ktoś chciał się włączyć, to każde pomocne ręce będą mile widziane. Szczególnie liczyłbym na pomoc w zapewnieniu ciast. Członków Rady Parafialnej, Stowarzyszenia na Recz Promocji i Rozwoju Jaworek, Koła Gospodyń, panie Sołtys i wszystkich pragnących pomóc w organizacji tej zabawy – zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 2000 na plebani w Szlachtowej.

 6. 29 lipca w Sromowcach Niżnych na skutek pożaru ucierpiały 3 rodziny tracąc wiele z dorobku swego życia. W niedziele za będzie zbiórka do puszek na pomoc tym rodzinom.

 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Jolancie Zarotyńskiej z mamą.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o św. Edycie Stein.