Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
– 4 czerwca 2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień Dziękczynienia w Polsce oraz koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Uroczystość ta kończy czas na przyjęcie Komunii św. wielkanocnej. Do północy w niedzielę można zyskać odpust zupełny za śpiew lub recytacje w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Od poniedziałku rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły.

 2. Msze św. w tygodniu:
  – w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18
  00;
  – w Jaworkach w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 19
  00;
  – w sobotę o godz. 17
  00 w Jaworkach Msza św. z liturgią niedzielną.

Nabożeństwo czerwcowe jest codziennie na zakończenie Mszy św., za udział w nim można zyskać odpust cząstkowy.

 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W czwartek

 • Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
 1. Kandydatów do bierzmowania z kl. 1 i 2 gimnazjum wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek na godz. 1800.

 2. W niedzielę za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Będzie to druga niedziela miesiąca, więc składka przeznaczona jest na cele gospodarcze w parafii. Zaś do puszek będą zbierane ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Wydział Teologiczny sekcja w Tarnowie.

Musimy wyczyścić i pomalować dach budynku parafialnego. Bardzo proszę o zgłoszenie się panów, którzy mogliby się tego podjąć. Nie chciałbym wyznaczać do tej pracy nikogo wg kolejki, ponieważ wiem, że nie każdy może pracować na dachu. Liczę, że znajdą się odpowiednie osoby.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Rozalii i Janowi Maciaś.

 2. W sobotę 10 czerwca z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich, udajemy się z pielgrzymką do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Odwiedzimy także pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach i Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. Wyjazd z Jaworek spod Remizy OSP o godz. 745, a ze Szlachtowej spod kościoła o godz. 800.

 3. 15 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

1) ul. Biała Woda i ul. Pod Homolami;
2) ul. Czarna Woda od rodziny Ligas do rodziny Bielskich;
3) ul. Czarna Woda od rodziny Bandyk do rodziny Szołtysik;
4) Osiedle byłego przedszkola i ul. Kościelna.

Propozycje haseł są zamieszczone w gablocie ogłoszeń.

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o odnowieniu przez biskupów polskich w dniu 6 czerwca w Sanktuarium na Krzeptówkach Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Dla dzieci jest Mały Gość, nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Miłujcie się.

 2. Do wieczności odeszła Zofia Filipuiuk, zam. ul. Berech. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.