Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie
– 28 maja 2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 2. Do środy gromadzimy się na nabożeństwach majowych:

– w Szlachtowej o godz. 1800 Msza św. i po niej majówka;

– w Jaworkach o godz. 1900 majówka i po niej Msza św.; w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej połączona z nabożeństwem majowym;
 1. Cały tydzień trwa Nowenna do Ducha Świętego, przygotowująca do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w niedzielę za tydzień.

 2. W Czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie 30 minut przed Mszą św. czyli o 1730. Możliwość spowiedzi św. będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1700, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1800.

 4. Odpowiadając na zarządzenie Ks. Bpa Ordynariusza, chcemy wprowadzić zwyczaj nabożeństw pierwszych sobót miesiąca. Składa się ono z przyjęcia Komunii św., rozważania nad tajemnicami różańcowymi i odmówienia 1 części różańca św. z towarzyszącą temu intencją wynagradzającą, a także w intencji kościoła diecezjalnego oraz rozpoczynającego się synodu. Nabożeństwo to będzie na zakończenie Mszy św. w Jaworkach.

 5. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień Dziękczynienia w Polsce oraz koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Uroczystość ta kończy czas na przyjęcie Komunii św. wielkanocnej, do czego zobowiązuje nas 3 przykazanie kościelne. Równocześnie będzie to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Justynie i Dawidowi Majerczak.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i piękne przeżycie ubiegłotygodniowej Uroczystości Odpustowej. Dzieciom Pierwszokomunijnym i ich Rodzinom, ks. Maciejowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, p. kościelnemu, organiście, chórowi, pocztom sztandarowym ze Szkoły podstawowej i OSP z Jaworek i Szlachtowej, orkiestrze strażackiej i wszystkim druhom Strażakom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, oraz paniom przygotowującym poczęstunek dla przybyłych księży – Zofii i Sabinie Bieniek.

 1. Z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich dnia 10 czerwca planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Odwiedzimy także pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach i Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o pewnym przełomie w sprawie Medjugorie. Dla dzieci jest Mały Gość, Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Miłujcie się.