Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie
– 28 maja 2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 2. Do środy gromadzimy się na nabożeństwach majowych:

– w Szlachtowej o godz. 1800 Msza św. i po niej majówka;

– w Jaworkach o godz. 1900 majówka i po niej Msza św.; w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej połączona z nabożeństwem majowym;
 1. Cały tydzień trwa Nowenna do Ducha Świętego, przygotowująca nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w niedzielę za tydzień.

 2. W Czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie 30 minut przed Mszą św. czyli o 1830. Możliwość spowiedzi św. będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1700, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1800.

 4. Odpowiadając na zarządzenie Ks. Bpa Ordynariusza, chcemy wprowadzić zwyczaj nabożeństw pierwszych sobót miesiąca. Składa się ono z przyjęcia Komunii św., rozważania nad tajemnicami różańcowymi i odmówienia 1 części różańca św. z towarzyszącą temu intencją wynagradzającą, a także w intencji kościoła diecezjalnego oraz rozpoczynającego się synodu. Nabożeństwo to będzie na zakończenie Mszy św. w Jaworkach.

 5. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień Dziękczynienia w Polsce oraz koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Uroczystość ta kończy czas na przyjęcie Komunii św. wielkanocnej, do czego zobowiązuje nas 3 przykazanie kościelne. Równocześnie będzie to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Janinie Mazurek.

Panu Łukaszowi Maślanka dziękuję za wykopanie miejsca na kompostownik na cmentarzu. Bardzo proszę, żeby teraz tam wrzucać pozostałości kwiatów itp.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i piękne przeżycie ubiegłotygodniowej Uroczystości Odpustowej.

 1. Z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich, dnia 10 czerwca planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Odwiedzimy także pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach i Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o pewnym przełomie w sprawie Medjugorie. Dla dzieci jest Mały Gość, Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Miłujcie się.

 3. Pani Sołtys Bożena Solecka zaprasza na zebranie sołeckie dzisiaj po Mszy św. o godz. 1015 w Remizie OSP w Jaworkach.