Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

  1. Przeżywając Uroczystość Odpustową dziękujmy Matce Bożej – Pośredniczce Łask za opiekę jaką obejmuje naszą parafialną wspólnotę.

Polecajmy Jej szczególnie te dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przyjęły do swoich serc Pana Jezusa w Komunii Świętej.

  1. Od poniedziałku do piątku dzieci będą przeżywały Biały Tydzień. W piątek udajemy się z pielgrzymką dziękczynną do Wadowic.
  2. W liturgii tygodnia:

W Szlachtowej o godz. 1800 Msza św. i po niej majówka; w Jaworkach o godz. 1900 majówka i po niej Msza św.; w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

W środę

  • Nowenna do Matki Bożej połączona z nabożeństwem majowym;
  1. Od niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje.

  2. Od piątku 26 maja rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego. Pamiętajmy też w tym dniu o naszych mamach w dniu ich święta.

  3. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  4. Członków Rady Parafialnej z Jaworek i p. Sołtys Bożenę Solecką zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 1945 w Pokusie przy Remizie OSP. Na to spotkanie zapraszam również p. Pawła Tokarczyka.

  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla dzieci Mały Gość, a także Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Miłujcie się.

Dziękuję ks. Kazimierzowi Matusikowi – proboszczowi parafii p.w. Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie za obecność wśród nas, wygłoszone Słowo Boże i przewodniczenie Sumie odpustowej. Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

Dziękuję również wszystkim osobom, które swoją obecnością uświetniły naszą Uroczystość: Dzieciom Pierwszokomunijnym i ich Rodzinom, kapłanom przybyłym z dekanatu, ks. Maciejowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, p. kościelnemu, organiście, chórowi, pocztom sztandarowym ze Szkoły podstawowej i OSP z Jaworek i Szlachtowej, orkiestrze strażackiej z panem kapelmistrzem i ks. Grzegorzem Salamonem i druhom z oddziałów OSP Jaworki i Szlachtowa, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz Wam wszystkim za udział mi wspólną modlitwę.