Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017 r.

 1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkiego Postu – Różowa, nazywana także Laetare – Radujcie się. Pamiętajmy, że źródłem tej radości jest nasze odkupienie przez Chrystusa.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę o 1700,
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę /w Szlachtowej/

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Szlachtowej o godz. 1600 po niej Msza św., a w Jaworkach Droga Krzyżowa o 1730 i później Msza św. W Szlachtowej Drogę Krzyżową poprowadzą Nauczyciele i dzieci z naszej Szkoły Podst. wraz z Rodzicami.
 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są w Jaworkach o godz. 1430,
  a w
  Szlachtowej o godz. 1600. Starajmy się tak zaplanować czas, aby każdy mógł wziąć udział w tych pasyjnych nabożeństwach. Przychodźmy całymi rodzinami!

Osoby, które tydzień temu nie mogły uczestniczyć w Gorzkich Żalach i złożyć ofiarę na kwiaty mogą to uczynić dzisiaj wychodząc z kościoła po Mszy św.

 1. We wtorek o godz. 1800 w Szczawnicy Uczniowie kl. 3 gim. przyjmą Sakrament Bierzmowania. W poniedziałek wszyscy spotykamy się na Mszy św. o godz. 1700 w Szczawnicy, aby prosić o godne przyjęcie bierzmowania. Po Mszy św. będzie próba przed uroczystością, a od godz. 1800 możliwość spowiedzi dla bierzmowanych, świadków i członków rodzin.

 2. Próba chóru we wtorek o godz. 1900 na plebani.

 3. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w środę po Mszy św.

 4. Za tydzień I niedziela miesiąca kwietnia – zmiana tajemnic różańcowych. Mszy św. o 1100 będzie towarzyszyć Zespół Juhasy pod kierownictwem p. Ewy Zachwieja.

Równocześnie będzie to dzień rozpoczęcia Rekolekcji Wielkopostnych, które będą renowacją ubiegłorocznych Misji Świętych. Już teraz informujemy, że Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą w poniedziałek, wtorek i środę w Szlachtowej o godz. 700 i 1900, a w Jaworkach o godz. 900 i 1700. Spowiedź wielkopostna będzie w Niedzielę Palmową.

 1. Również w niedzielę za tydzień przypada kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Tradycyjnie udamy się wieczorem o godz. 1930 w Drodze Krzyżowej na Opołtę. Już dzisiaj zapraszam, przede wszystkim młodzież. Niech to będzie akt dziękczynienia za przyjęcie Sakramentu bierzmowania tegorocznych i ubiegłorocznych Bierzmowanych.

 2. Za 2 tygodnie przypada Niedziela Palmowa – zachęcam do wykonywania tradycyjnych palm. Konkurs Palm z nagrodami będzie przeprowadzony w 3 kategoriach: najwyższa, najpiękniejsza tzn. najbardziej przyozdobiona i najbardziej regionalna.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Leszkowi Dudłak.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. odpowiedź na pytanie, czy głównym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi czy o naprawianie świata. Jest nowy numer Małego Gościa, Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz i Miłujcie się.

Intencje Mszy św.:

Poniedziałek 27.03 – g. 1700 † Dawid Gryc – od Bożeny i Jerzego Mastalskich
poza parafią
: 1) † Dawid Gryc – od rodziców i siostry Anety
2) † Dawid Gryc – od rodziny Bańkoszów, Ślusarczyków i Tomczyków

Środa 29.03 – g. 1700 1) Dziękczynienie za przyjęcie bierzmowania z prośbą o łaski Ducha Świętego dla Iwony – od rodziców
2)
† Maria Chlipała – Józefy z córkami
poza parafią
: † Maria Chlipała – od kuzynostwa Udzielów z Tylmanowej i Nowego Targu

Piątek 31.03 – ok. g. 1630 † Jan Maślanka – od siostrzenicy Patrycji
poza parafią
: † Jan Maślanka – od Stanisława i Zbigniewa Wójcików

Niedziela 2.04 – g. 700 1) † Rozalia Prońska – z int. Członkiń Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus
2) † Edward Bartoszek – od Joanny i Bartłomieja Bulanda
poza parafią
: Pro Populo

g. 1100 1) Dziękczynienie za przyjęcie Sakramentu Bierzmowania z prośbą o dobre korzystanie z darów Ducha Świętego – z int. Bierzmowanych i Rodziców
2)
† Robert Majerczak – od Adriana z rodziną
3) † Józef Symela – od rodziny Bartoszków z Berech
u