Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016 r.

 1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Chrystusa. Modlimy się, aby nasza codzienność i dobra materialne nie przesłoniły nam celu do którego zdążamy – zjednoczenia z Bogiem.

 2. Dzisiaj wychodząc z kościoła wspieramy ofiarami do puszek Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 3. W liturgii tygodnia:

W czwartek

 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;
 1. Msze św. roratnie są od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1800. W sobotę w Jaworkach Msza św. niedzielna o godz. 1700.

 2. W piątek na Mszę św. roratnią do Jaworek na godz. 1800 zapraszam Kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum.

 3. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 4. Od poniedziałku – podobnie jak rok temu – w sklepach na terenie parafii rozpoczynamy akcję Szlachetna Paczka. Zachęcam, aby do wystawionych w sklepach koszów składać artykuły żywnościowe i podstawowego użytku. Z zebranych produktów zrobimy paczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami dostarczymy najbardziej potrzebującym i samotnych z naszej parafii.

 5. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanego przez Caritas można nabywać świece na wigilijny stół. Cena 5 zł.

 6. Składka w następną niedzielę przeznaczona jest na cele parafialne.

 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Janinie i Tadeuszowi Szczepaniak.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego m.in. o niedawno zmarłym, głęboko wierzącym 15 letnim geniuszu komputerowym. Dla dzieci Mały Gość i Promyczek Dobra oraz Miłujcie się.

 9. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy informuje, że kolejny odbiór paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej odbędzie się 9 grudnia b.r. w remizie OSP w Szczawnicy, ul. Szalaya 84 (wejście dawnej siedziby ośrodka pomocy społecznej). Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 10. Pani Sołtys zaprasza wszystkich zainteresowanych na profilaktyczne badanie wzroku w dniu 8.12.2016r (czwartek) w Ośrodku Zdrowia w Szczawnicy w godz. 1100 – 1300. Zapisy na badania telefonicznie lub osobiście w ośrodku Zdrowia. Koszt: zaćma – 5 zł.; jaskra – 10 zł.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 5.12 – g. 1700 † Antoni Hebda – od brata z rodziną

Wtorek 6.12 – g. 1700 † Helena Różycka – od Zofii i Mieczysława Kaczmarczyk

Środa 7.12 – g. 1700 † Michał Hebda i jego córki †† Maria i Józefa – od brata i wujka z rodziną

Czwartek 8.12 – g. 1700 † Maria Cabała z ok. imienin – od córki z rodziną

Piątek 9.12 – g. 1700 †† Maria i Wojciech Chrobak i ich syn † Jan – z int. brata i wujka z rodziną

Niedziela 11.12 – g. 700 † Józef Symela – od córki Janiny z rodziną
g.
1100 1) † Jan Tokarczyk w r. śm. – od syna Andrzeja z rodziną
2) † Maria Chlipała – od sąsiadów Grażyny i Piotra z dziećmi