33 Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj zamknięte zostaną Drzwi Święte Roku Miłosierdzia w Diecezji Tarnowskiej. Odpusty związane z Rokiem Miłosierdzia można zyskiwać do przyszłej niedzieli.

 2. Dzisiejszy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przypomina nam o obowiązku więzi duchowej ze wszystkimi prześladowanymi za wiarę.

 3. Przez cały listopad w dni powszednie odmawiamy różaniec z wypominkami 30 min przed Mszą św. Wypominki roczne, są w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.

 4. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek:

 • Wspomnienie św. Karoliny Kózkówny;
 • Święto Patronalne Ruchu Czystych Serc;
 1. W poniedziałek o godz. 1600 zbiórka wszystkich apirantów, ministrantów i lektorów.

 2. W piątek 18 listopada w czasie Mszy św. o godz. 1700 w Szlachtowej będzie spotkanie Kandydatów do bierzmowania z kl. 1 i 2 gim. Zapraszamy również Rodziców. Otrzymaliśmy już informację, że bierzmowanie dla uczniów z kl. 3 będzie w Szczawnicy 28 marca 2017 r.

 3. Za tydzień w niedzielę Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata kończy się rok liturgiczny – uroczystość ta jest Świętem Patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, Światowym Dniem Życia Kontemplacyjnego i Światowym Dniem Pamięci o ofiarach Wypadków Drogowych.

 4. Równocześnie jest to dzień zakończenia Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia i Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem wypowiemy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

 5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze w parafii. Dla poszanowania miejsca i ochrony przed zaśmiecaniem, założyliśmy w ostatnich dniach bramę do naszego Szałasu Papieskiego.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinie p. Stanisławie i Janowi Struszczyk.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, m.in. kalendarz ścienny z galerią sukienek Królowej Polski na każdy miesiąc. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i dla młodzieży Miłujcie się.

 8. Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Parafia w Szczawnicy organizuje Pielgrzymkę do Łagiewnik, w sobotę 19 listopada 2016 roku na Mszę Świętą o godzinie 12.00. Wyjazd o godzinie  820. Koszt płatny w autokarze, szacowany w granicach kilkudziesięciu złotych (30-40), będzie zależny od ilości chętnych. Zapisy dzisiaj w zakrystii lub w kancelarii, również telefonicznie do poniedziałku. Ilość miejsc ograniczona. Gorąco zachęcam!

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 14.11 – g. 1700 † Anna Poremba w 8 r. śm. – od męża i córki Katarzyny z rodziną
poza parafią:
† Maria Chlipała – od chrześniaka Stanisława Udzieli z Tylmanowej

Środa 16.11 – g. 1700 1) Edward Bartoszek – od rodziny Wachów z Harklowej
poza parafią:
† Edward Bartoszek – od sąsiadki z Bytomia

Piątek 18.11 – g. 1700 1) † Dawid Gryc – od Elżbiety Postrożny
2)
† Helena Różycka – od Anny i Józefa Wąs

Sobota 19.11 – g. 1400 Msza św. ślubna

Niedziela 13.11 – g. 700 † Józef Symela – z bratanicy Stanisławy i Jana Mastalskich z rodziną
g.
1100 1) † Dawid Gryc – od chrzestnego Andrzeja z rodziną
2) Pro Populo