33 Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

 1. Dzisiaj zamknięte zostaną Drzwi Święte Roku Miłosierdzia w Diecezji Tarnowskiej. Odpusty związane z Rokiem Miłosierdzia można zyskiwać do przyszłej niedzieli.

 2. Dzisiejszy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przypomina nam o obowiązku więzi duchowej ze wszystkimi prześladowanymi za wiarę.

 3. Przez cały listopad w dni powszednie odmawiamy różaniec z wypominkami 30 min przed Mszą św. Wypominki roczne, są w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.

 4. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek:

 • Wspomnienie św. Karoliny Kózkówny;
 • Święto Patronalne Ruchu Czystych Serc;
 1. We wtorek o godz. 1700 zbiórka ministrantów.

 2. W piątek 18 listopada w czasie Mszy św. o godz. 1700 w Szlachtowej będzie spotkanie Kandydatów do bierzmowania z kl. 1 i 2 gim. Zapraszamy również Rodziców. Otrzymaliśmy już informację, że bierzmowanie dla uczniów z kl. 3 będzie w Szczawnicy 28 marca 2017 r.

 3. Za tydzień w niedzielę Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata kończy się rok liturgiczny – uroczystość ta jest Świętem Patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, Światowym Dniem Życia Kontemplacyjnego i Światowym Dniem Pamięci o ofiarach Wypadków Drogowych.

 4. Równocześnie jest to dzień zakończenia Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia i Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem wypowiemy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

 5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze w parafii.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinie p. Grażynie i Władysławowi Mazurek. W związku z docierającymi informacjami o braku pomocy do sprzątania został zakupiony nowy zestaw do mycia podłóg oraz naprawiony odkurzacz. Proszę, aby rodziny sprzątające kontaktowały się z p. Kościelnym – p. Czesławem w celu umówienia godziny sprzątania. Pan Kościelny będzie przychodził otworzyć kościół i wydać pomoce do sprzątania. Po zakończonym sprzątaniu p. Kościelny odbierze sprzęt i zamknie kościół.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, m.in. kalendarz ścienny. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i dla młodzieży Miłujcie się.

 8. Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Parafia w Szczawnicy organizuje Pielgrzymkę do Łagiewnik, w sobotę 19 listopada 2016 roku na Mszę Świętą o godzinie 12.00. Wyjazd o godzinie  820. Koszt płatny w autokarze, szacowany w granicach kilkudziesięciu złotych (30-40), będzie zależny od ilości chętnych. Zapisy dzisiaj w zakrystii lub w kancelarii, również telefonicznie do poniedziałku. Ilość miejsc ograniczona. Gorąco zachęcam!

 9. Pani Sołtys prosi wszystkich o pozostanie po Mszy św. w kościele w celu krótkiego zebrania mieszkańców.

Intencje Mszy św.

Wtorek 15.11 – g. 1800 1) † Jan Chrobak – od OSP
2) + Franciszek Rozwora – od Anny i Stanisława Salamon

Czwartek 17.11 – g. 1800 1) † Alicja Tokarczyk – od siostry Anny z rodziną
poza parafią:
† Alicja Tokarczyk – od rodziny Dziedzinów i Mastalskich

Sobota 19.11 – g. 1700 1) † Józef Jagieła w 2 r. śm. – od siostry z rodziną

2) † Antoni Nieć – od syna Mariana z rodziną

Niedziela 20.11 – g. 900 1) O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla pewnej osoby
2) Dzięk-błag. w 59 r. ślubu Józefy i Marcina Kulig – z int. syna Tadeusza, córki Małgorzaty i syna Jana z rodzinami
/chrzest/

poza parafią: 2.11 – 1.12 † Maria Łażeńska – Msza św. greg. /ks. Czesław Gołdyn/