Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

10 Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016 r.

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w którym szczególną cześć oddajemy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pamiętajmy o dziękczynieniu za wszelkie otrzymywane łaski. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Wspomnienie św. Jadwigi – Królowej;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z nabożeństwem czerwcowym;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o 1800,
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1900 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom które włączyły się w przygotowania do odpustu parafialnego. Dziękuję też za udział w procesjach w Oktawie Bożego Ciała, za noszenie feretronów, baldachimu, rodzicom dzieci sypiących kwiaty i dzwoniących dzwonkami. Serdeczne podziękowania kieruję również do wszystkich osób które odpowiedziały na apel, aby korzystać ze strojów regionalnych. Dziękuje dwom osobom za ufundowanie poduszek procesyjnych do kościoła w Jaworkach.

 2. Za tydzień jak w każdą 2 niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na cele remontowe w parafii. Pragnę poinformować, że w maju w Szlachtowej został wykonany nowy podest przed prezbiterium oraz w ostatnim tygodniu nowe ławki. Zostało również zmodernizowane nagłośnienie wewnątrz i na zewnątrz kościoła.

Panu Tadeuszowi Szczepaniakowi wraz z synem dziękuje za prace malarskie przy kaplicy cmentarnej. W miesiącu czerwcu powinna zostać dokończona instalacja elektryczna w kaplicy i reszta prac malarskich wewnątrz. Wtedy kaplica będzie w pełni do użytku. Przy tej okazji kolejny raz zwracam uwagę na roztropność przy wyrzucaniu śmieci do kontenerów na cmentarzach – za miesiąc maj mamy do zapłacenia faktury w wysokości 389 zł w Szlachtowej i 259 zł w Jaworkach.

Również jeszcze w czerwcu ma wrócić na swoje miejsce do kościoła w Szlachtowej odrestaurowany ikonostas – wprawdzie jeszcze nie w 100%, ale już w znacznej części. Czekamy też na wykonanie kraty do przedsionka kościoła. Powoli dobiegają końca prace przy remoncie dachu i elewacji kościoła.

W Jaworkach będziemy podejmować próbę zamontowania oświetlenia w żyrandolu. W miesiącach wakacyjnych planujemy wymianę drzwi wejściowych. Z inicjatywy wiernych są też przez p. Sołtys zbierane ofiary na zakup nowych organ.

 1. Również w niedzielę za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Janinie i Eugeniuszowi Hebda.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o dzisiaj kanonizowanym O. Stanisławie Papczyńskim.
 4. W gablocie ogłoszeń znajduje się informacja o darmowej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów n.t. umów zawieranych na różnych pokazach lub przez telefon.

Intencje Mszy św.

Wtorek 7.06 – g. 1900 †† Józef i Kunegunda Dulak oraz † Rozalia Dulak – od syna i męża
poza parafią:
† Jan Chrobak – od Celiny i Józefa Kalaty z rodziną

Czwartek 9.06 – g. 1900 Z podz. za otrzymane łaski Matce Najśw. i Jezusowi Miłosiernemu z prośbą o zdrowie dla pewnej osoby
poza parafią:
† Franciszek Rozwora – od rodziny Hojdów z Tylmanowej

Sobota 11.06 – g. 1700 † Stanisław Walkowski w 10 r. śm. oraz †† Jakub, Jan i Helena – od Stanisławy Walkowskiej i dzieci
poza parafią:
† Alicja Tokarczyk – od koleżanek z Budowlańca

Niedziela 12.06 – g. 900 Dzięk-błag. w int. Wiesławy i Mariusza Tokarczyk z ok. 22 r. śl.