Ogłoszenia duszpasterskie

10 Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016 r.

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w którym szczególną cześć oddajemy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pamiętajmy o dziękczynieniu za wszelkie otrzymywane łaski. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Wspomnienie św. Jadwigi – Królowej;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z nabożeństwem czerwcowym;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o 1800,
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1900 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom które włączyły się w przygotowania do odpustu parafialnego. Dziękuję też za udział w procesjach w Oktawie Bożego Ciała, za noszenie feretronów, baldachimu, rodzicom dzieci sypiących kwiaty i dzwoniących dzwonkami. Serdeczne podziękowania kieruję również do wszystkich osób które odpowiedziały na apel, aby korzystać ze strojów regionalnych. Dziękuje dwom osobom za ufundowanie poduszek procesyjnych do kościoła w Jaworkach.

 2. Za tydzień jak w każdą 2 niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na cele remontowe w parafii. Pragnę poinformować, że w maju został wykonany nowy podest przed prezbiterium oraz w ostatnim tygodniu nowe ławki – za co dziękuje panom Romanowi Bieńkowi oraz Jerzemu Gołdynowi. Zostało również zmodernizowane nagłośnienie wewnątrz i na zewnątrz kościoła – poprawa myślę że jest słyszalna. Nagłośnienie zewnętrzne zostało przeprowadzone osobną instalacją i teraz może być włączane tylko gdy jest taka potrzeba. Został też zakupiony nowy mikrofon bezprzewodowy.

Panu Tadeuszowi Szczepaniakowi wraz z synem dziękuje za prace malarskie przy kaplicy cmentarnej. W miesiącu czerwcu powinna zostać dokończona instalacja elektryczna w kaplicy i reszta prac malarskich wewnątrz. Wtedy kaplica będzie w pełni do użytku. Przy tej okazji kolejny raz zwracam uwagę na roztropność przy wyrzucaniu śmieci do kontenerów na cmentarzach – za miesiąc maj mamy do zapłacenia faktury w wysokości 389 zł w Szlachtowej i 259 zł w Jaworkach.

Również jeszcze w czerwcu ma wrócić na swoje miejsce odrestaurowany ikonostas – wprawdzie jeszcze nie w 100%, ale już w znacznej części. Czekamy też na wykonanie kraty do przedsionka kościoła.

Powoli dobiegają końca prace przy remoncie dachu i elewacji kościoła.

W Jaworkach będziemy podejmować próbę zamontowania oświetlenia w żyrandolu. W miesiącach wakacyjnych planujemy wymianę drzwi wejściowych. Z inicjatywy wiernych są też przez p. Sołtys zbierane ofiary na zakup nowych organ.

 1. Również w niedzielę za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Celinie i Zdzisławowi Symela.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o dzisiaj kanonizowanym O. Stanisławie Papczyńskim.
 4. W gablocie ogłoszeń znajduje się informacja o darmowej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów n.t. umów zawieranych na różnych pokazach lub przez telefon.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 6.06 – g. 1800 † Jan Mastalski – od Zofii i Wojciecha Symela
poza parafią
: † Kazimierz Pałka – od rodziny Dydów

Środa 8.06 – g. 1800 † Andrzej Psonak w 7 r. śm. – od żony i dzieci
poza parafią
: † Zofia Słowik – od kuzyna Michała Kubasa z rodziną

Piątek 10.06 – g. 1800 † Józef Łazarczyk w 10 r. śm. – od syna z rodziną
poza parafią
: † Józef Mendrala – od Agnieszki i Pawła Ślusarczyk

Niedziela 12.06 – g. 700 † Roman Chronowski w r. śm. – od żony i dzieci
g.
1100 W int. Wojciecha z ok. 40 r. ur. – od żony i syna