Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 8 maja 2016 r.

 1. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka niedziela 8 maja jest przeżywana jako dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Wsparcie dla ofiar kataklizmu można wyrazić poprzez modlitwę oraz ofiary składane do puszek.

 2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Misje święte – głosi Ks. Janusz Michalik.

Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą w poniedziałek, wtorek i piątek w Szlachtowej o godz. 700 i 1900 (o 1845 – majówka), a w Jaworkach o godz. 900 i 1715 (o 1700 majówka).

W poniedziałek na godz. 700 do Szlachtowej i na 900 do Jaworek szczególnie zapraszam osoby starsze i chore. Proszę rodziny o pomoc w dotarciu tym osobom do kościoła. Od godz. 1100 będą odwiedziny chorych w domach – proszę te osoby dzisiaj zgłaszać w zakrystii. Po południu będzie spowiedź misyjna. W Jaworkach o godz. 1700 krótka nauka i spowiedź do godz. 1845, a w Szlachtowej o godz. 1900 nauka i spowiedź do godz. 2100. Będzie spowiadało 7 księży, bardzo proszę, aby wszyscy skorzystali ze spowiedzi.

W środę i czwartek o godz. 800 na nauki rekolekcyjne zapraszam dzieci ze Szkoły Podstawowej. Dlatego też w tych dniach dla dorosłych nauki będą tylko po południu.

W piątek zakończenie misji świętych. Rano w Szlachtowej o godz. 700 i w Jaworkach o 900 Msza z rozważaniem. Po południu Msza św. z drogą krzyżówą z krzyżem misyjnym – w Jaworkach o godz. 1700 a w Szlachtowej o 1900. W tym dniu będą zbierane ofiary na tace jako podziękowanie ks. Misjonarzowi.

 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Uroczystość ku czci św. Stanisława – Patrona Polski (przeniesiona z 8 maja);

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z majówką;
 1. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Szlachtowej – spotkanie z kandydatami do bierzmowania i rodzicami.

 2. W następną niedzielę 15 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii będziemy gościć ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego, który będzie odbywał u nas wizytację kanoniczną. W związku z tym będzie zmieniony porządek nabożeństw. Nie będzie mszy św. o godz. 1100 w Szlachtowej. Ks. Biskup rozpocznie wizytację o godz. 1500 odwiedzinami u jednej rodziny z chorymi osobami, następnie o godz. 1600 spotka się na Plebani z Radą Parafialną. O godz. 1645 Organista rozpocznie nabożeństwo majowe. O godz. 1700 powitamy Ks. Biskupa w kościele, po czym rozpocznie się Msza św. z obrzędem udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży z 3 kl. Gimnazjum.

W poniedziałek 16 maja – Uroczystość Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień wizytacji kanonicznej ks. Biskupa.

Ks. Biskup odprawi Mszę św. w Szlachtowej o godz. 900 i w Jaworkach o godz. 1100. Bardzo proszę o uczestniczenie w tych Mszach św. wszystkich parafian. W Szlachtowej będą również dzieci ze Szkoły Podstawowej. Proszę rodziców ministrantów i lektorów oraz dziewczynek z DSM o zwolnienie w tym dniu dzieci ze szkoły, aby mogli posługiwać przy liturgii.

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę w Szlachtowej o godz. 1000, a w Jaworkach o godz. 1130 – obecność obowiązkowa.

 2. Składka w następną niedzielę będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Władysławie i Leonowi Bielskim z rodziną.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. dodatek o zamachu na Jana Pawła II. Jest nowy nr Miłujcie się.

Intencje Mszy św.
Poniedziałek
9.05 – g. 900 1) † Franciszek Rozwora
2)
† Franciszek Rozwora – od żony z dziećmi

Wtorek 10.05 – g. 900 † Jan Krzyśko na 7 dz. po śm. – od żony Marii
g.
1700 † Maria Janczura oraz † Stanisław i syn Andrzej

Środa 11.05 – g. 1700 † Genowefa Hebda na 7 dz. po śm. – od syna Eugeniusza
poza parafią:
† Genowefa Hebda – od Elżbiety Piszczór z N. Targu

Czwartek 12.05 – g. 1700 1) †† Władysław i Józef Waligóra w r. śm.
2)
† Jan Chrobak – od wnuków Grzegorz i Jakuba

Piątek 13.05 – g. 900 † Franciszek Rozwora – od mamy
g.
1700 † Szymon Ikoniak – od córki Teresy

Sobota 14.05 – g. 1700 † Alicja Tokarczyk – od ciotki Ireny z rodziną
poza parafią:
† Alicja Tokarczyk – od kolegów z brygady firmy Hebda

Niedziela 15.05 – g. 900 1) † Antoni Nieć – od córki Barbary z rodziną