Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2016 r.

 1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkiego Postu – Różowa, nazywana także Laetare – Radujcie się. Pamiętajmy o słowach, jakie kieruje do nas dzisiaj św. Paweł: Pojednajcie się z Bogiem.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Szlachtowej o godz. 1600 po niej Msza św., a w Jaworkach Droga Krzyżowa o 1730 i później Msza św.
 • Szczególnie zapraszam w tym tygodniu uczniów kl. 3 gimnazjum.
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę o 1700,
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są w Szlachtowej o godz. 1600, a w Jaworkach o godz. 1430. Dzisiaj podczas Gorzkich Żali można składać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w Gorzkich Żalach, będą mieć możliwość złożenia takiej ofiary – w niedzielę za tydzień po Mszach świętych.

 2. W dalszym ciągu bardzo proszę o zgłaszanie rodzin, które przyjmą do swoich domów młodzież przyjeżdżającą do naszej parafii w ramach ŚDM 2016 w dniach 20-25 lipca – podając ile konkretnie osób (min. 2).

 3. 20 marca przypada Niedziela Palmowa – zachęcam do wykonywania tradycyjnych palm. Konkurs Palm z nagrodami będzie w trzech kategoriach: najwyższa, najpiękniejsza tzn. najbardziej przyozdobiona i najbardziej tradycyjna. Bardzo proszę, aby na mszę z poświęceniem palm i procesją przyjść w regionalnych strojach.

 4. Baranków i paschalików już nie ma, ale wielkopostną jałmużnę można nadal składać.

 5. Za tydzień jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary przeznaczone są na cele parafialne. Już w tym tygodniu ma zostać przywiezione rusztowanie i jeśli pogoda pozwoli to rozpoczną się prace remontowe dachu i elewacji kościoła w Szlachtowej.

 6. Dziękuje panom Zbigniewowi Gołdynowi i Dariuszowi Rekowskiemu oraz Dominikowi i Michałowi Dunikowskim za wkopanie kabla do podłączenia prądu na naszym Cmentarzu. Teraz jeszcze musimy wykonać instalacje w kaplicy i czekać na podłączenie energii przez Tauron.

  Dziękuję również p. Bogdanowi Prońskiemu za naprawienie bramki w ogrodzeniu kościoła.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Ewie Hryc i ofiarę rodzinie p. Artura Zarotyńskiego.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o szczerej spowiedzi czyli czwartym warunku dobrej spowiedzi oraz jak otrzymać 500 zł na dziecko. Jest nowy numer Promyczka Dobra.

 3. W gablocie ogłoszeń znajduje się informacja nt. szkolenia dla rolników o zasadach przyznawania dopłat oraz programu rolno-środowiskowo-klimatycznego.

 4. Na codzienną pracę i postanowienia wielkopostne niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 7.03 – g. 1700 † Krystyna Mastalska – od koleżanki Anny z Jaworek
Środa
9.03 – g. 1700 † Franciszka (ona) Komorek z ok. im. i ur. – od rodziny
Piątek
11.03 – ok. g. 1630 † Krzysztof Chlipała w 16 r. śm. – od siostry z rodziną
Niedziela
13.03 – g. 700 † Stanisław Błażusiak – od rodziny Dunikowskich i Zaród
g.
1100 Pro Populo