Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

1 Niedziela Adwentu – 29 listopada 2015 r.

 1. Adwent, który dzisiaj rozpoczynamy nie tylko przygotowuje nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, ale również przypomina o oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. To od nas zależy, czy przez modlitwę, uczestniczenie w sakramentach, a także wypełnianie dobrych uczynków, trwanie w trzeźwości i umiarkowaniu będziemy z pokojem i tęsknotą w sercu czekać na ostateczne przyjście Jezusa.

Pamiętajmy w modlitwach o naszym Biskupie Ordynariuszu Andrzeju Jeżu, który przeżywa 6 rocznicę święceń biskupich.

 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Święto św. Andrzeja Apostoła;
 1. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700,
  a Jaworkach o godz. 18
  00. W sobotę w Jaworkach Msza św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca grudnia. Okazja do spowiedzi będzie codziennie – w Szlachtowej 30 min. przed Mszą św., a w Jaworkach po Mszy św.

 3. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 800.

 4. W następną niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych i zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 5. Od dzisiaj u Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele. Nasz Organista nie chce żadnego wynagrodzenia, służy nam w miarę swojego wolnego czasu z pasji do muzyki. Obejmijmy Go modlitewną wdzięcznością.

 6. Od jutra do 21 grudnia organizujemy na terenie parafii akcję Szlachetna Paczka. Właściciele sklepów zgodzili się wystawić kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe i podstawowego użytku. Z zebranych produktów zrobimy paczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami dostarczymy najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

 7. Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek i pani Sołtys, zapraszają wszystkie dzieci od 1 roku życia do 6 klasy szkoły podstawowej na spotkanie ze św. Mikołajem w sobotę 5 grudnia po Mszy św.

Zostaje również ogłoszony konkurs dla dzieci na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Można je przynosić do kościoła każdego dnia po roratach do ostatniego piątku adwentu (18.12.2015r.). Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród będzie w ostatnią niedzielę adwentu – 20.12.2015r.

Dla młodzieży i dorosłych zostaje ogłoszony konkurs na stroiki świąteczne. Nagrodzone stroiki ozdobią nasz kościół.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Teresie i Andrzejowi Mos z Rodziną.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego m.in. adwentowe rozważania inspirowane czterema bazylikami Wiecznego Miasta. Jest nowy nr Małego Gościa z płytą CD z piosenkami na adwent.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 30.11 – g. 1800 † Antoni Nieć – od Chóru Parafialnego z Jaworek

Wtorek 1.12 – g. 1800 † Franciszek Rozwora – od siostry Elżbiety z rodziną

Środa 2.12 – g. 1800 † Ewa Klepaczewska w 1 r. śm.

Czwartek 3.12 – g. 1800 Z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze błog. Boże dla pewnej rodziny

Piątek 4.12 – g. 1800 † Jan Kasprzak – od wnuków Pawła i Agnieszki

Sobota 5.12 – g. 1700 W int. Mateusza z ok. 25 r. ur. z podziękowaniem za opiekę Boża i prośbą o zdrowie, błog. Boże i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu

Niedziela 6.12 – g. 900 W int. Parafii